Mestaruuskilpailut Pyhäjärvellä 2019

Pohjois-Kymen Vetouistelijoiden seuranmestaruuskilpailut uisteltiin 31.8.2019 Pyhäjärvellä.

 1. Antti Parkkonen, Vesa Sjögren        11329 pist

 2. Ossi Varpenius                       10811  "

 3. Seppo Varpenius                      10455  "

 4. Juuso Ryöppy, Toni Ryöppy
    Anna-Maria Lantta                    10197  "

 5. Urho Huumonen,Juha Huumonen
    Kari Hänninen,Ville Laine             9126  "

 6. Mika Virtanen                         7125  "

 7. Tommi Janhunen                        6116  "

 8. Risto Lindström,Ilpo Turpeinen        5821  "

 9. Henry Wallenius                       5129  "

10. Jouni Taavila,Ari Taavila             4945  "

11. Sonja Anttila,Pentti Anttila          4037  "

12. Jimi Komulainen, Jukka Komulainen     3711  "

13. Timo Hämäläinen,Teemu Tuominen        2567  "

14. Pekka Lindqvist,Atte Kolkka           2038  "

15. Pentti Janhunen                       1662  "

16. Joonas Mäki,Reijo Mäki                1440  "

17. Jari Lindelin                         1015  "

18. Timo Rämä                              600  "

Aiempia tuloksia:

2018

1   Ossi Varpenius                  14246 pist
2   Antti Parkkonen                 11741  "
3   Urho Huumonen                 6279  "
    Juha Huumonen
    Ville Laine
4   Mika Virtanen                    5823  "
5   Valtteri ja Marko Koskinen  4745  "
6   Jari Lindelin                       4690  "
7   Timo Rämä                        4600  "
8   Sonja ja Pentti Anttila         4574  "
9   Onni ja Vesa Virtanen         4420  "
10  Sisu ja Heikki Kurttila         2919  "
11  Risto Lindström,Ilpo Turpeinen   2277  "
12  Mira ja Tommi Janhunen           2208  "
13  Jouni ja Ari Taavila                   1540  "
14  Henry Wallenius                         964  "
15  Reijo Mäki                                 888  "

Aiempia tuloksia:

2017 


 1.Timo Hämäläinen,Vesa Hietikko      15046 pist
 2.Jimi ja Jukka Komulainen               10319 pist
 3.Ossi Varpenius                                8364 pist
 4 Risto Lindström,Ilpo Turpeinen         5772 pist
 5.Mira ja Tommi Janhunen                  5582 pist
 6.Jouni ja Ari Taavila                          3604 pist
 7.Jari Lindelin                                    3515 pist
 8.Sonja ja Pentti Anttila                     1920 pist
 9.Valtteri ja Marko Koskinen               1820 pist.
10.Juuso Ryöppy,Anna-Mari Lantta
   Mikko Lantta                                   1700 pist
11.Timo Rämä                                    1608 pist
12 Henry Wallenius                             1577 pist
13 Pentti Janhunen                               810 pist

2016

1. Heikki Kurttila 10020 pistettä
2. Seppo Varpenius 7830
3. Jukka Komulainen 7620
4. Henry Wallenius 7218
5. Antti Parkkonen 6030
6. Sonja ja Pentti Anttila 5220
7. Marko Koskinen 5070
8. Timo Rämä 4960
9. Ari ja Jouni Taavila 3960
10. Tommi ja Pentti Janhunen 2680
11. Antti Ruokonen 1940
12. Jari Lindelin 1880
13. Timo Hämäläinen 1380
14. Risto Lindström,Ilpo Turpeinen 950
15. Ossi Varpenius 900

2015

Kisaan osallistui 18 venekuntaa.

  1. Taavila Ari, Taavila Jouni                                         7360
  2. Anttila Pentti, Anttila Seija                                       2840
  3. Marko Koskinen, Valtteri Koskinen                            2740
  4. Jukka Komulainen                                                   2600
  5. Timo Rämä, Ville Rämä, Mikko Komulainen                2450
  6. Henry Wallenius                                                      2430
  7. Juuso Ryöppy                                                         2160
  8. Jari Lindelin                                                            1300
  9. Pentti Janhunen, Tommi Janhunen                            1100
  10. Ossi Varpenius                                                        1040
  11. Antti Ruokonen                                                         990
  12. Seppo Varpenius                                                       940
  13. Mika Virtanen, Aino Virtanen                                      860
  14. Antti Parkkonen                                                        810

 

                                                     

2014

Seuranmestaruuden voitti Ossi Varpenius.

2013

 Osallistujia oli 21 venekunta.

    1. Henry Wallenius (8080p)
    2. Ville Rämä, Timo Rämä (7980p)
    3. Juuso Tohka, Juha Huumonen (7680p)
    4. Ossi Varpenius (7520p)
    5. Ari Taavila, Jouni Taavila (6180p)
    6. Mika Virtanen, Vesa Virtanen (5100p)
    7. Antti Parkkonen (3280p)
    8. Juuso Ryöppy, Toni Ryöppy, Anna-Maria Lantta (3220p)
    9. Marko Koskinen, Valtteri Koskinen (1980p)
    10. Risto Lindström, Ilpo Turpeinen (1760p)